پیام فرستادن
Chengdu Shuwei Communication Technology Co., Ltd.
Chengdu Shuwei Communication Technology Co., Ltd.
اخبار
خونه / اخبار /

اخبار شرکت در مورد چرا شبکه تلفن همراه 5G به تکنولوژی برش شبکه ثابت نیاز دارد؟

چرا شبکه تلفن همراه 5G به تکنولوژی برش شبکه ثابت نیاز دارد؟

2024-01-29
چرا شبکه تلفن همراه 5G به تکنولوژی برش شبکه ثابت نیاز دارد؟

تکنولوژی برش شبکه ثابتبه مفهوم تقسیم زیرساخت شبکه ثابت به چندین تکه مجازی اشاره دارد که هر کدام برای پاسخگویی به الزامات خاص خدمات یا برنامه های مختلف طراحی شده اند.این یک تمدید از مفهوم برش شبکه است که در ابتدا در زمینه شبکه های تلفن همراه 5G معرفی شده است.

برش شبکه به اپراتورهای شبکه اجازه می دهد تا نمونه های شبکه مستقل و منزوی منطقی را در یک زیرساخت شبکه فیزیکی مشترک ایجاد کنند.هر تکه شبکه می تواند با ویژگی های عملکردی خاص سفارشی شود، تخصیص منابع و پارامترهای کیفیت خدمات (QoS) برای پاسخگویی به خواسته های منحصر به فرد خدمات مختلف یا گروه های مشتری.

در زمینه شبکه های ثابت، مانند شبکه های دسترسی پهن باند یا شبکه های مرکز داده، برش شبکه می تواند استفاده کارآمد از منابع، ارائه خدمات بهتر،و مدیریت شبکه بهتربا اختصاص تکه های مجازی اختصاصی به سرویس ها یا برنامه های مختلف، اپراتورها می توانند عملکرد بهینه، امنیت،و قابلیت اطمینان برای هر تکه در حالی که به حداکثر رساندن استفاده از منابع شبکه.

تکنولوژی قطعات شبکه ثابت می تواند به ویژه در سناریوهای مختلف با نیازهای متفاوت در زیرساخت های مشترک وجود داشته باشد.می تواند همزیستی خدمات مانند برنامه های کاربردی با تاخیر بسیار کم برای ارتباطات در زمان واقعی را امکان پذیر کند.، خدمات پهنای باند بالا مانند پخش ویدیو و برنامه های مهم که نیاز به قابلیت اطمینان و امنیت بالا دارند.

لازم به ذکر است که تکنولوژی برش شبکه به طور مداوم در حال تکامل است و پیشرفت های جدید ممکن است از زمان قطع دانش من ظاهر شده باشد.برای جدیدترین و دقیق ترین اطلاعات، من توصیه می کنم که به مقالات تحقیقاتی اخیر، نشریات صنعتی یا تماس با کارشناسان در این زمینه مراجعه کنید.

 

چگونه می توان از تراش شبکه ثابت در عمل بر اساس اصول کلی تراش شبکه استفاده کرد؟

درخواست توضیحات
خدمات مسکونی و تجاری تکه های شبکه سفارشی را می توان برای پهنای باند مسکونی، اتصال کسب و کار یا برنامه های IoT با پهنای باند خاص، تاخیر،و ویژگی های امنیتی متناسب با هر بخش مشتری.
شهرهای هوشمند برش شبکه ثابت می تواند از برنامه های کاربردی شهر هوشمند مانند حمل و نقل هوشمند، ایمنی عمومی، مدیریت انرژی و نظارت بر محیط زیست پشتیبانی کند.با ارائه تکه های اختصاصی با پارامترهای خاص QoS برای ارتباطات قابل اعتماد.
شبکه های خصوصی مجازی شرکت ها می توانند تکه های شبکه اختصاصی برای شبکه های خصوصی مجازی (VPN) خود داشته باشند، اجازه می دهد تا کنترل بیشتری بر منابع شبکه و اولویت بندی نیازهای ترافیک خاص خود داشته باشند.
شبکه های تحویل محتوا تقسیم شبکه می تواند تحویل محتوا را در CDN ها بهینه کند، با قطعات اولویت بندی محتوای پهنای باند بالا یا اطمینان از اتصالات کم تاخیر برای خدمات پخش در زمان واقعی،بهبود تجربه کاربر.
محاسبات ابری تقسیم شبکه ثابت که با زیرساخت های محاسبات ابری ادغام شده است می تواند تخصیص و انزوا منابع را به طور کارآمد ارائه دهد.با برش های اختصاصی برای خدمات ابری مختلف برای تضمین عملکرد و امنیت در حالی که حداکثر استفاده از منابع.

لطفاً توجه داشته باشید که این جدول خلاصه ای است که بر اساس اصول کلی تکنولوژی قطعات شبکه ثابت است و پیاده سازی و کاربردهای واقعی ممکن است در عمل متفاوت باشد.

 

مثال: یکپارچه سازی شبکه با زیرساخت های محاسبات ابری می تواند مزایای متعددی را از نظر تخصیص منابع، بهینه سازی عملکرد و امنیت ارائه دهد.در اینجا برخی از جزئیات بیشتر در مورد چگونگی برش شبکه می تواند با محاسبات ابری ادغام شود:

یکپارچه سازی شبکه با محاسبات ابری مزایا
تخصيص منابع استفاده موثر از منابع با اختصاص تکه های شبکه اختصاصی با تخصیص منابع خاص (عرض باند، تاخیر و غیره) به خدمات ابری مختلف یا مستاجران.
بهینه سازی عملکرد عملکرد بهینه برای هر سرویس ابری با پیکربندی تکه های شبکه برای اولویت بندی برنامه های پهنای باند بالا، ارتباطات کم تاخیر یا الزامات خاص QoS.
انزوا خدمات جداسازی منطقی بین سرویس های ابری یا مستاجران، افزایش امنیت و جلوگیری از تداخل بین خدمات مختلف با استفاده از زیرساخت های شبکه فیزیکی یکسان.
مقیاس پذیری و انعطاف پذیری استقرار ابری مقیاس پذیر و انعطاف پذیر با ایجاد تکه های شبکه اضافی به عنوان تقاضای رشد، سازگاری با تغییر نیازهای منابع و بهینه سازی تخصیص منابع به طور پویا.
توافقات سطح خدمات (SLA) اجرای SLA بین ارائه دهندگان ابر و مشتریان با ارتباط پارامترهای SLA خاص با هر تکه شبکه، اطمینان از عملکرد توافق شده، در دسترس بودن و معیارهای امنیتی برآورده می شود.
مجازی سازی عملکرد شبکه (NFV) ادغام NFV با برش شبکه اجازه می دهد تا تخصیص و مدیریت پویا از توابع شبکه مجازی در قسمت های خاص،امکان استفاده موثر از منابع و گسترش خدمات شبکه انعطاف پذیر.

لطفاً توجه داشته باشید که این جدول خلاصه ای از مزایای ادغام شبکه با زیرساخت های محاسبات ابری را ارائه می دهد.اجرای خاص و مزایای ممکن است بسته به ارائه دهنده ابر و الزامات محیط ابر متفاوت باشد..

Google Analytics -->