پیام فرستادن
Chengdu Shuwei Communication Technology Co., Ltd.
Chengdu Shuwei Communication Technology Co., Ltd.
اخبار
خونه / اخبار /

اخبار شرکت در مورد “میکرو بارست” در سناریوی استفاده از ترافیک شبکه بای پاس

“میکرو بارست” در سناریوی استفاده از ترافیک شبکه بای پاس

2024-02-27
“میکرو بارست” در سناریوی استفاده از ترافیک شبکه بای پاس

در سناریوی اپلیکیشن های معمولی NPB، دشوارترین مشکل برای مدیران از دست دادن بسته است که ناشی از ازدحام بسته های منعکس شده و شبکه های NPB است.از دست دادن بسته در NPB می تواند علائم معمول زیر را در ابزارهای تجزیه و تحلیل پشت سر ایجاد کند:

یک هشدار هنگامی تولید می شود که شاخص نظارت بر عملکرد سرویس APM کاهش یابد و میزان موفقیت معامله کاهش یابد.

هشدار استثنایی شاخص نظارت بر عملکرد شبکه NPM تولید می شود

سیستم نظارت بر امنیت نتوانست حملات شبکه را به دلیل حذف رویداد تشخیص دهد

حوادث حسابرسی از دست دادن رفتار خدمات که توسط سیستم حسابرسی خدمات ایجاد شده است

....

به عنوان یک سیستم مرکزی برای جمع آوری و توزیع برای نظارت بر Bypass، اهمیت NPB خود آشکار است.روش پردازش ترافیک بسته داده ها کاملا متفاوت از سوئیچ شبکه زنده سنتی است، و تکنولوژی کنترل ازدحام ترافیک بسیاری از شبکه های سرویس زنده برای NPB قابل استفاده نیست. چگونه از دست دادن بسته NPB را حل کنیم، بیایید از تجزیه و تحلیل علت اصلی از دست دادن بسته شروع کنیم تا آن را ببینیم!

 

تجزیه و تحلیل علل ریشه ای ازدحام بسته های NPB/TAP

اول از همه، ما مسیر ترافیک واقعی و رابطه نقشه برداری بین سیستم و ورودی و خروجی شبکه سطح 1 یا سطح NPB را تجزیه و تحلیل می کنیم.مهم نیست که چه نوع توپولوژی شبکه NPB شکل می گیرد، به عنوان یک سیستم جمع آوری، رابطه ورودی و خروجی ترافیک بسیاری بین دسترسی و خروجی کل سیستم وجود دارد.

 

آخرین اخبار شرکت “میکرو بارست” در سناریوی استفاده از ترافیک شبکه بای پاس  0

سپس ما به مدل کسب و کار NPB از دیدگاه تراشه های ASIC در یک دستگاه واحد نگاه می کنیم:

 

آخرین اخبار شرکت “میکرو بارست” در سناریوی استفاده از ترافیک شبکه بای پاس  1

ویژگی 1: "رفتار" و "سرعت رابط فیزیکی" رابط های ورودی و خروجی نامتقارن هستند، که منجر به تعداد زیادی از میکرو بارست ها می شود.در سناریوهای جمع آوری ترافیک بسیاری به یک یا بسیاری به بسیاری، سرعت فیزیکی رابط خروجی معمولا کمتر از سرعت فیزیکی کل رابط ورودی است. به عنوان مثال 10 کانال جمع آوری 10G و 1 کانال خروجی 10G؛در یک سناریوی استقرار چند سطحی، تمام NPBBS ها را می توان به عنوان یک کل در نظر گرفت.

ویژگی 2: منابع کیش تراشه ای ASIC بسیار محدود است. از نظر تراشه ای ASIC که در حال حاضر به طور معمول استفاده می شود، تراشه ای با ظرفیت تبادل 640Gbps دارای یک کیش 3-10Mbytes است؛ A 3.2Tbps ظرفیت تراشه دارای یک حافظه کش از 20-50 مگابایتاز جمله BroadCom، Barefoot، CTC، Marvell و سایر تولید کنندگان تراشه های ASIC.

ویژگی 3: مکانیسم کنترل جریان PFC معمولی از انتهای به انتهای برای خدمات NPB قابل استفاده نیست. هسته اصلی مکانیسم کنترل جریان PFC دستیابی به بازخورد سرکوب ترافیک از انتهای به انتهای است.و در نهایت ارسال بسته ها به پشته پروتکل نقطه آخر ارتباطات را کاهش می دهد تا ازدحام را کاهش دهدبا این حال، منبع بسته خدمات NPB بسته های آینه شده است، بنابراین استراتژی پردازش ازدحام فقط می تواند رد یا کش شود.

 

شکل زیر ظاهر یک میکروبرست معمولی در منحنی جریان است:

 

آخرین اخبار شرکت “میکرو بارست” در سناریوی استفاده از ترافیک شبکه بای پاس  2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به عنوان مثال، در نمودار تجزیه و تحلیل روند ترافیک سطح دوم، نرخ ترافیک در حدود 3Gbps برای مدت طولانی حفظ می شود. در نمودار تجزیه و تحلیل روند میکرو میلی ثانیه،افزایش ترافیک (MicroBurst) به شدت از نرخ فیزیکی رابط 10G فراتر رفته است.

 

تکنیک های کلیدی برای کاهش NPB Microburst

کاهش تاثیر عدم تطابق نرخ رابط فیزیکی نامتقارن- در هنگام طراحی یک شبکه، سرعت ورودی و خروجی رابط فیزیکی را تا حد ممکن کاهش دهید. یک روش معمولی استفاده از یک لینک رابط ورودی با سرعت بالاتر است.و از نرخ های رابط فیزیکی نامتقارن اجتناب کنید (به عنوان مثال، کپی کردن ترافیک 1 گیگابیت در ثانیه و 10 گیگابیت در ثانیه در همان زمان).

بهینه سازی سیاست مدیریت کش سرویس NPB- سیاست مدیریت حافظه ی حافظه ی ذخیره شده ی مشترک که برای سرویس سوئیچینگ اعمال می شود، برای سرویس انتقال NPB اعمال نمی شود.سیاست مدیریت حافظه ی حافظه ی ذخیره شده ی تضمین استاتیک + به اشتراک گذاری پویا باید بر اساس ویژگی های سرویس NPB اجرا شود.. به منظور به حداقل رساندن تاثیر NPB microburst تحت محدودیت محیط سخت افزاری تراشه فعلی.

اجرای مدیریت مهندسی ترافیک طبقه بندی شده- اجرای مدیریت طبقه بندی خدمات مهندسی ترافیک بر اساس طبقه بندی ترافیک. تضمین کیفیت خدمات صف های اولویت مختلف بر اساس پهنای باند دسته صف،و اطمینان حاصل کنید که بسته های ترافیک سرویس حساس کاربر بدون از دست دادن بسته می توانند ارسال شوند.

یک راه حل سیستم معقول توانایی ذخیره بسته و توانایی شکل گیری ترافیک را افزایش می دهد- یکپارچه سازی راه حل از طریق ابزارهای فنی مختلف برای گسترش ظرفیت بسته کش از تراشه ASIC.مایکرو-برست بعد از شکل دادن به منحنی جریان میکرو یکنواخت تبدیل می شود.

 

راه حل مدیریت ترافیک NetTAP Micro Burst

طرح 1 - استراتژی مدیریت حافظه کش بهینه شده شبکه + مدیریت اولویت کیفیت خدمات طبقه بندی شده در سراسر شبکه

استراتژی مدیریت کش برای کل شبکه بهینه شده است

بر اساس درک عمیق از ویژگی های خدمات NPB و سناریوهای عملی کسب و کار تعداد زیادی از مشتریان،محصولات جمع آوری ترافیک NetTAP مجموعه ای از استراتژی های مدیریت حافظه پنهان NPB را برای کل شبکه پیاده سازی می کنند، که در مورد تعداد زیادی از رابط های ورودی و خروجی نامتقارن، تأثیر خوبی بر مدیریت حافظه حافظه ترافیک دارد.تحمل microburst به حداکثر حد زمانی که کیش تراشه ای ASIC فعلی ثابت است..

 

تکنولوژی پردازش میکروبرست - مدیریت بر اساس اولویت های تجاری

آخرین اخبار شرکت “میکرو بارست” در سناریوی استفاده از ترافیک شبکه بای پاس  3

 

 

هنگامی که واحد ضبط ترافیک به صورت مستقل مستقر می شود، همچنین می توان آن را بر اساس اهمیت ابزار تجزیه و تحلیل پشتی یا اهمیت خود داده های سرویس اولویت بندی کرد.برای مثال، در میان بسیاری از ابزارهای تجزیه و تحلیل،APM/BPC دارای اولویت بالاتری نسبت به ابزارهای تجزیه و تحلیل/رصد امنیت است زیرا شامل نظارت و تجزیه و تحلیل داده های شاخص های مختلف سیستم های مهم کسب و کار است.بنابراین، برای این سناریو، داده های مورد نیاز APM/BPC را می توان به عنوان اولویت بالا تعریف کرد، داده های مورد نیاز ابزارهای نظارت / تجزیه و تحلیل امنیت را می توان به عنوان اولویت متوسط تعریف کرد.و داده هایی که توسط ابزارهای تجزیه و تحلیل دیگر مورد نیاز هستند می توانند به عنوان اولویت پایین تعریف شوند.هنگامی که بسته های داده جمع آوری شده وارد پورت ورودی می شوند، اولویت ها با توجه به اهمیت بسته ها تعریف می شوند.بسته های با اولویت های بالاتر به طور ترجیحی پس از ارسال بسته های با اولویت های بالاتر ارسال می شوند، و بسته های اولویت های دیگر پس از ارسال بسته های اولویت های بالاتر ارسال می شوند.بسته های با اولویت بالاتر ترجیحاً ارسال می شوند.. اگر داده های ورودی بیش از ظرفیت انتقال پورت خروجی برای یک دوره طولانی از زمان، داده های اضافی در حافظه کش دستگاه ذخیره می شود. اگر حافظه کش پر است،دستگاه به طور ترجیحی بسته های طبقه پایین را دور می اندازد.این مکانیسم مدیریت اولویت بندی شده تضمین می کند که ابزارهای کلیدی تجزیه و تحلیل می توانند به طور موثر داده های ترافیک اصلی مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل را در زمان واقعی بدست آورند.

 

تکنولوژی پردازش میکروبرست - مکانیسم تضمین کیفیت خدمات کل شبکه

 

آخرین اخبار شرکت “میکرو بارست” در سناریوی استفاده از ترافیک شبکه بای پاس  4

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است، از تکنولوژی طبقه بندی ترافیک برای تمایز خدمات مختلف در تمام دستگاه ها در لایه دسترسی، لایه جمع آوری / هسته و لایه خروجی استفاده می شود.و اولویت بسته های گرفته شده دوباره مشخص می شوند.کنترل کننده SDN سیاست اولویت ترافیک را به صورت متمرکز ارائه می دهد و آن را به دستگاه های انتقال اعمال می کند.تمام دستگاه های شرکت کننده در شبکه با توجه به اولویت های حمل شده توسط بسته ها به صف اولویت های مختلف نقشه برداری می شوند. به این ترتیب، بسته های اولویت پیشرفته ترافیک کوچک می توانند از دست دادن بسته صفر را به دست آورند. به طور موثر مشکل از دست دادن بسته های نظارت APM و خدمات سرویس ویژه بررسی ترافیک را حل می کنند.

 

راه حل 2 - حافظه کش سیستم گسترش در سطح GB + طرح شکل دادن ترافیک
حافظه کش گسترده سیستم در سطح GB
وقتی دستگاه واحد جمع آوری ترافیک ما قابلیت پردازش عملکردی پیشرفته ای داشته باشد،می تواند مقدار خاصی از فضای حافظه (RAM) دستگاه را به عنوان بافر جهانی دستگاه باز کند.برای یک دستگاه اکتساب، حداقل ظرفیت GB می تواند به عنوان فضای حافظه کش دستگاه اکتساب ارائه شود.این تکنولوژی باعث می شود ظرفیت بافر دستگاه واحد جمع آوری ترافیک ما صدها برابر بیشتر از دستگاه جمع آوری سنتی. در زیر همان نرخ انتقال، حداکثر طول مدت میکرو شتاب دستگاه واحد جمع آوری ترافیک ما طولانی تر می شود.سطح میلی ثانیه ای که توسط تجهیزات خرید سنتی پشتیبانی می شود به سطح دوم ارتقا یافته است، و زمان میکرو انفجاری که می تواند تحمل کند هزاران برابر افزایش یافته است.

 

قابلیت شکل دادن ترافیک چند صف

تکنولوژی پردازش میکروبارست - یک راه حل مبتنی بر ذخیره سازی بزرگ بافر + شکل گیری ترافیک

آخرین اخبار شرکت “میکرو بارست” در سناریوی استفاده از ترافیک شبکه بای پاس  5

با یک ظرفیت بافر فوق العاده بزرگ، داده های ترافیک تولید شده توسط میکرو بارست ذخیره می شود،و تکنولوژی شکل گیری ترافیک در رابط خروجی برای دستیابی به خروجی صاف بسته ها به ابزار تجزیه و تحلیل استفاده می شوداز طریق استفاده از این فناوری، پدیده از دست دادن بسته ناشی از میکرو بارست اساساً حل می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google Analytics -->